Спадщина на квартиру в Україні


Спадщина на квартиру в Україні

Законодавством передбачена процедура оформлення спадщини на квартиру після смерті спадкодавця і процедура оформлення спадкоємцем спадкових прав на житлову квартиру. У першу чергу необхідно прийняти спадщину через звернення до нотаріуса і подачу заяви про прийняття спадщини. За українським законодавством відкривати і вести спадкові справи поряд з державними нотаріусами можуть також приватні нотаріуси.

Адвокат по спадщині в Україні

У відповідності зі ст. 1 270 Цивільного кодексу України, прийняти спадщину або відмовитися від нього мають право спадкоємці на протязі 6-ти місяців з моменту смерті спадкодавця. Відповідно заяву про прийняття спадщини або заяву про відмову у прийнятті спадщини можна подати до нотаріуса протягом 6-ти місяців. Якщо спадкоємець не звернувся протягом шести місяців до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, то він вважається пропустившим терміни на прийняття спадщини і йому доведеться відновлювати строк на прийняття спадщини через суд.

Оформлення спадщини за законом в Україні

Після подачі до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини спадкоємець повинен надати нотаріусу низку документів:

  • свідоцтво про смерть спадкодавця (у разі відсутності даних документів необхідно отримати повторні документи з РАЦС);
  • довідку з ЖЕУ про проживання померлого на момент смерті;
  • заповіт (у разі його наявності);
  • документи підтверджують родинні зв'язки зі спадкодавцем (Свідететльства, виписки та інші документи з органів ЗАГС);
  • паспорт в оригіналі; український податковий номер ІПН;
  • довіреність - у разі оформленні спадщини через довірену особу;

Оформлення спадщини за заповітом в Україні

У разі оформлення спадщини довіреною особою на підставі довіреності в інтересах спадкоємця необхідно всі документи видані на території іншої держави легалізувати в відповідно до українського законодавства, перевести на українську мову в бюро перекладів і переклад нотаріально завірити. Наступним етапом є збір інформації за запитами нотаріуса з ЖЕУ, БТІ та з Державного реєстру прав, виготовлення технічного паспорту на квартиру.

Оформлення спадщини на іноземця в Україні

У випадку, якщо спадкоємець не є спадкоємцем першої черги або ж якщо спадкоємець іноземець - нерезидент, на спадкоємця покладається зобов'язання з оплати прибуткового податку при оформленні спадщини. Нотаріус не має право оформити спадщину і видати спадкоємцеві Свідоцтво на спадщину до сплати податку з спадщини.

Оформлення спадщини через суд в Україні

Після оплати всіх податків, офіційних платежів, нотаріальних послуг, нотаріус видає спадкоємцю Свідоцтво про право на спадщину на успадковане квартиру і Витяг з реєстру про реєстрацію права власності на квартиру на спадкоємця.

Відновлення строків на прийняття спадщини в Україні

Також наші фахівці нададуть Вам послуги з отримання повторних документів з РАГСів, архівів та інших органів на території України та за кордоном.


Запитати у адвоката:

Тема повідомлення*
Неверный Ввод

Ваше ім'я*
Неверный Ввод

Ваш Email*
Неверный Ввод

Вкажіть ваше місто*
Неверный Ввод

Текст повідомлення*
Неверный Ввод

* - поле обязательно для заполнения

Послуги компанії:

 

 

Агенція комерційної нерухомості

 

Адвокат у Харкові

 

Адвокат у Києві

 

Адвокат у Польщі

 

Go to top