Відновлення терміну прийняття спадщини в Україні

Судове відновлення терміну прийняття спадщини в Україні. Відновлення пропущеного строку та отримання додаткового строку на оформлення спадщини через суд України.


Продовження та отримання додаткового строку, відновлення терміну прийняття спадщини в Україні через суд

+380 67 208 7615

Одним з важливих питань в процесі оформлення спадщини може стати відновлення термінів на прийняття спадщини в судовому порядку з подальшим оформленням успадкованого майна на спадкоємця.

 

Судове відновлення терміну прийняття спадщини в Україні:

Київ
Харків
Львів
Дніпро
Одеса
Рівне
Тернопіль

 

Цивільним кодексом України встановлено 6-місячний термін для прийняття спадщини, який починається з моменту відкриття спадщини. Протягом зазначеного терміну спадкоємцям необхідно звернутися в нотаріальну контору з заявою про вступ у спадщину. У разі, якщо спадкоємець протягом зазначеного періоду не подав відповідну заяву він вважається таким, що не прийняв спадщину. Найчастіше причиною пропуску строків на прийняття спадщини є юридична неграмотність громадян або незнання дати смерті спадкодавця.

 

Однак, це не говорить про повну втрату можливостей успадкувати майно. Цивільним кодексом України передбачена можливість для відновлення строку прийняття спадщини шляхом подачі заяви в нотаріальну контору за місцем відкриття спадщини за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину або шляхом подачі спадкоємцем, який пропустив строк прийняття спадщини з поважної причини, позовної заявою про поновлення строку для прийняття спадщини.

 

Поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення таких дій. Тобто, такими труднощами можуть бути стан здоров'я спадкоємця, перебування за кордоном, у відрядженні тощо. Такі обставини повинні бути підтверджені документально.

 

При цьому, підставою для звернення до суду з таким позовом є вмотивовану письмову відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії (прийнятті заяви про прийняття спадщини в зв'язку з пропуском строків прийняття спадщини).

 

Позов подається до суду за місцем відкриття спадщини або місцезнаходженням нерухомого майна.