Спадщина за законом в Україні

Спадкове право та спадщина за законом в Україні для громадян та іноземців.


Оформлення та успадкування за законом майна, спадщина за законом в Україні

+380 67 208 7615

Спадкування - це перехід прав та обов'язків від померлої фізичної особи (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

 

Спадкування за законом - Спадщина за законом в Україні:

Київ
Харків
Львів
Дніпро
Одеса
Рівне
Тернопіль

 

Спадщину за законом (спадкування за законом) - застосовується у випадках відсутності заповіту і є найбільш поширеним видом спадкування. Спадкування за законом здійснюється в порядку черговості. Всього таких черг п'ять. Черговість при спадкуванні за законом здійснюється за наступним принципом - все успадковане майно (спадкова маса) в рівних частках розділяється між спадкоємцями першої черги, і лише у разі відсутності таких або їх письмової відмови від прийняття спадщини, право спадкування за законом переходить до другої черги і так далі. Ціна оформлення спадщини за законом формується виходячи від того, що успадковується, ступеня споріднення, успадкованого майна та інших моментів. Якщо є заповіт від спадкоємця, то спадок оформляється за заповітом оформленим у нотаріуса.

 

Черги спадкоємців за законом:

 

  • Згідно ст.1261 Цивільного Кодексу України в першу чеургу за законом успадковують: діти померлого спадкодавця (в тому числі ті які були зачаті за його життя і народжені після його смерті), чоловік (дружина) і батьки.
  • Згідно ст. Тисячі двісті шістьдесят два Цивільного Кодексу України у другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його дід і баба як з боку батька, так і з боку матері.
  • У третю чергу за законом успадковують рідні тітка і дядько спадкодавця (ст.1263).
  • У четверту - особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менше п'яти років до моменту відкриття спадщини (ст.1264). Тобто, ця стаття стосується тих, хто тривалий час проживав з спадкодавцем, але не встиг оформити відносини належним чином.
  • У п'яту чергу (ст.1264) спадкування за законом увійшли все інші родичі до шостого ступеня споріднення включно. Причому родичі найближчій ступеня споріднення усувають від спадкування родичів більш далекого ступеня спорідненості. Також у п'яту чергу входять утриманці спадкодавця (неповнолітня або недієздатна особа, яке протягом останніх п'яти років одержувала від спадкодавця матеріальну допомогу).

 

За оформленням спадщини необхідно звернутися до нотаріальної контори, яка займається спадщиною за місцем відкриття спадщини. З метою економії часу за оформленням спадщини найкраще звернутися до приватного нотаріуса.

 

Досить часто при відкритті спадщини між спадкоємцями виникають суперечки, причинами яких, як правило, є невідповідність реальної ситуації, що склалася між спадкоємцями і встановленим законом принципом розподілу спадщини. Тут виникають питання про те хто і як здійснював догляд за спадкодавцем, надавав матеріальну допомогу, ховав спадкодавця тощо. Прикладів таких і подібних ситуацій досить багато і всі вони, як правило, вирішувані.

 

Якщо у Вас виникла спірна ситуація у спадщині або інший інше питання, пов'язані зі спадщиною, рекомендуємо звернутися до наших фахівців, які підберуть оптимальний шлях вирішення Вашої проблеми. Крім того наші фахівці нададуть Вам послуги з отримання документів, які необхідні для підтвердження родинних зв'язків з РАГСів, архівів, судів та інших органів як на території України так і за кордоном, і якщо необхідно здійснять легалізацію документів для України та здійснять письмовий переклад документів українською мову у нашому бюро перекладів.