Заборона на виїзд за кордон з України

Обмеження та заборона на виїзд за кордон з України, накладення заборони, оскарження та зняття заборони за виїзд за кордон.


Накладення обмеження на виїзд за кордон, заборона виїзду за кордон з України

+380 67 208 7615

Питання про обмеження виїзду боржників за межі України регулюються Порядком взаємодії органів і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів, і органів Державної прикордонної служби України під час здійснення виконавчого провадження.

 

Оскарження заборони на виїзд за кордон - Заборона на виїзд за кордон з України:

Київ
Харків
Львів
Дніпро
Рівне

 

У разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, які були покладених на нього за рішенням суду, що підлягає примусовому виконанню, питання про тимчасове обмеження в праві виїзду за межі України боржника вирішує суд на підставі звернення державного або приватного виконавця, в провадженні якого знаходиться виконавче провадження по боржнику. Законодавством не передбачено обов'язкове обмеження в праві виїзду за кордон, якщо у боржника є невиконаних зобов'язань, а передбачається тільки така можливість, якщо є підстави.

 

Коли може бути накладена заборона на виїзд за кордон:

 

  • особа володіє знаннями, які є державною таємницею;
  • є відомості про несплату аліментів або наявності судових спорів, боргів у банку;
  • проти особи порушено кримінальну справу;
  • особа в момент виїзду за кордон, відбуває покарання за проступок або злочин;
  • особа подає неправдиву інформацію;
  • у особи відсутні документи про відстрочку виконання військової служби;
  • особа в судовому порядку визнано рецидивістом.

 

У 2018 році вступив в силу закон, який захищає права дитини з питань заборгованостей по аліментах, який поширюється на громадян, які мають заборгованість по аліментах більше 6 місяців. Таким особам обмежити виїзд за кордон можна на підставі постанови виконавця про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України до погашення заборгованості по аліментах в повному обсязі, без рішення суду. Після оплати заборгованостей по аліментах заборона з боржника знімається.

 

 

Перед виїздом за кордон України, якщо є підстави припускати наявність заборони на виїзд з України, потрібно звернувшись із запитом до Державної прикордонної служби України для перевірки інформації. Якщо заборона є, то її потрібно оскаржити до апеляційного суду.