Стягнення боргу через суд в Україні

Законне стягнення боргу через суд за рішенням суду в Україні, стягнення грошей, майна та моральної шкоди на підставі рішення суду.



Після винесення судом рішення про стягнення з особи боргу, заборгованості, про витребування або передачі майна і грошових коштів або про примусове виконання і здійсненні певних дій і з інших питань, суд видає виконавчий документ. Виконавчий документ видається за заявою особи і документ повинен бути підписаний уповноваженою посадовою особою і скріплений печаткою, а також відповідати вимогам законодавства. Якщо виконавчий документ неправильно оформлений або не відповідає вимогам законодавства України, то він може бути повернутий стягувачу для усунення помилок і приведення його у відповідність до вимог законодавства.

 

Виконання рішення суду та стягнення боргу через суд в Україні:

Київ
Харків
Львів
Дніпро
Рівне
Тернопіль

 

За виконанням рішення суду, після отримання виконавчого листа потрібно звертатися із заявою до державного виконавця, а з 2018 року до приватного виконавця за вибором стягувача: за місцем проживання боржника, за місцем перебування боржника, за місцем роботи боржника або за місцем знаходження майна боржника.
стягнення боргів за кордоном.

 

При подачі заяви виконавцю про виконання рішення суду оплачується авансовий внесок, який необхідний для організації та проведення виконавчих дій: при стягненні з матеріальних питань: 2% від суми стягнення, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати); при виконанні з нематеріальних питань: для фізособи - 1 мінімальна заробітна плата, для юрособи - 2 мінімальні заробітні плати. Від сплати авансового внеску, відповідно до законодавства, звільняються деякі категорії громадян, а також авансовий внесок не сплачується по деяким категоріям рішень.

 

Виконавець зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня винести постанову про відкриття виконавчого провадження, із зазначенням обов'язку боржника подати декларацію про своє майно і доходи, а в справах нематеріального характеру - обов'язок боржника протягом 10 робочих днів вчинити дії по виконанню рішення. На рахунки та майно боржника накладається арешт, а також за згодою стягувача боржник може продати майно і передати стягувачу кошти стягувачу в рахунок погашення боргу. Якщо немає інформації про місце проживання боржника, то виконавець може звернутися до суду для отримання рішення суду про розшук боржника або в інші органи.

 

Грошові кошти, які стягуються з боржника зараховуються на рахунок виконавчої служби або приватного виконавця, після чого вони можуть бути перераховані стягувачу. При фактичному виконанні рішення виноситься постанова про закінчення виконавчого провадження та виконавче провадження закривається.