Спадщина на квартиру в Україні

Оформлення спадкових прав та спадщина на квартиру в Україні.


Спадкування квартири та апартаментів, спадщина на квартиру в Україні

+380 67 208 7615

Законодавством передбачено процедуру оформлення спадщини та на квартиру після смерті. За українським законодавством відкривати та вести спадкові справи поряд із державними можуть приватні нотаріуси.

Спадкування квартири в Україні:

 

 

Необхідно прийняти спадок через звернення із заявою про прийняття до нотаріуса (оформляється згідно із законом, на підставі заповіту). Відповідно до Цивільного кодексу, прийняти або відмовитися від спадщини мають право спадкоємці протягом 6 місяців з моменту смерті спадкодавця. Якщо спадкоємець не звернувся у встановлений термін у нотаріальну контору із заявою, він вважається таким, що пропустив термін і доведеться відновлювати строк на прийняття спадщини через суд.

 

Спадкоємець надає документи:

 

  • свідоцтво про смерть власника нерухомості;
  • документи на успадковану квартиру;
  • довідку із ЖУУ про проживання померлого;
  • нотаріальний заповіт (за наявності);
  • документи, що підтверджують родинні зв'язки зі спадкодавцем (свідоцтва та виписки);
  • паспорт та український податковий номер - ІПН.

 

При оформленні спадщини за довіреністю на користь спадкоємця, необхідно всі документи видані на території іншої держави легалізувати відповідно до законодавства, перекласти українською мовою в бюро перекладів та нотаріально завірити переклад. Наступним етапом є збір інформації за запитами нотаріуса із ЖЕУ, БТІ, Державного реєстру прав, проведення оцінки нерухомості, оформлення нового технічного паспорта на квартиру.

 

Якщо спадкоємець не є спадкоємцем першої черги або спадкоємець іноземець - нерезидент, то на нього покладається зобов'язання щодо оплати податку на прибуток з спадщини. Нотаріус не може оформити та видати спадкоємцю Свідоцтво до сплати податків.

 

Після сплати всіх податків, офіційних платежів, нотаріальних послуг нотаріус видає Свідоцтво про право спадщини на квартиру. Фахівці компанії нададуть послуги з отримання повторних документів з РАЦС, архівів, інших органів на території України та за кордоном, послуги адвоката зі спадкового права в суді у разі виникнення спірної ситуації.