Спадкування автомобіля в Україні

Оформлення та успадкування автомобіля та автотранспорту в Україні. Спадкування автомобіля в Україні. Оформлення спадкових прав згідно із законом та за заповітом на авто (цивільний та комерційний транспорт). Автомобіль у спадок.


Оформлення спадщини на автотранспорт, спадкування автомобіля в Україні

+380 67 208 7615

Спадкування авто в Україні – це перехід прав та обов'язків щодо транспортного засобу від померлого (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). Спадкування настає внаслідок смерті фізичної особи або оголошення її померлою у встановленому законом порядку.

 

Спадщина на автотранспорт - Спадкування автомобіля в Україні:

Київ
Харків
Львів

 

Оформлення спадкових прав на транспортний засіб відбувається у відповідній організації після набуття спадщини нотаріуса. Якщо спадкодавець користувався та керував транспортом до довіреності від власника, права власності на цей автотранспорт, він не набув. Дія такої довіреності припиняється після смерті спадкодавця.

 

Відповідно до Цивільного Кодексу до складу спадщини входять усі права, що належать спадкодавцю на момент відкриття спадщини і які не припинилися після смерті. До об'єктів майнового характеру, які є об'єктом спадкування, входять також транспортні засоби (автомобілі, мотоцикли, катери). У разі смерті власника автотранспорту до спадкоємців переходить право успадкування на нього або частину, що належала спадкодавцю, якщо транспорт знаходилося у спільній власності.

 

Після смерті інваліда автомобіль, яким він був забезпечений безкоштовно на пільгових умовах, залишається його сімї та знімається з обліку в органах соціального захисту населення. Перереєстрація авто на ім'я одного з членів сім'ї інваліда, який на час смерті проживав разом із останнім, проводиться органами ДАІ з дозволу органів соцзахисту, де інвалід перебував на обліку.