Реєстрація компанії у Португалії

Реєстрація компанії у Португалії, реєстрація компанії, реєстрація підприємця, підготовка установчих документів компанії та реєстраційних документів, реєстрація компанії з іноземними засновниками у Португалії, вибір організаційно-правової форми організації бізнесу у Португалії


Португалія, розташована на західній околиці Піренейського півострова, стала привабливим місцем для компаній, які прагнуть вийти на європейський ринок. Завдяки своєму стратегічному розташуванню, сприятливому діловому середовищу та підтримці державної політики Португалія пропонує численні можливості для підприємців та інвесторів.

 

Створення компанії - реєстрація компанії у Португалії

 

 

Перш ніж заглибитися в процес реєстрації, важливо зрозуміти різні юридичні форми компаній, які ви можете заснувати в Португалії.

 

Правові форми компаній в Португалії:

 

 • Sociedade por Quotas (Limitada) - LDA. LDA є найпоширенішою формою компанії в Португалії. Це еквівалент компанії з обмеженою відповідальністю і вимагає принаймні одного акціонера та одного директора. Відповідальність акціонерів обмежується їх внесками в капітал.
 • Sociedade Anónima (SA). Подібно до публічної компанії з обмеженою відповідальністю (PLC) в інших юрисдикціях, SA в Португалії є компанією з акціонерним капіталом, яка пропонує свої акції громадськості. Мінімально необхідний акціонерний капітал вищий, ніж LDA, і він повинен мати принаймні п'ять акціонерів.
 • Empresário em Nome Individual (ENI). Ця організаційно-правова форма підходить для індивідуальних підприємців або самозайнятих осіб. Фізична особа несе персональну відповідальність за боргами підприємства.

 

Реєстрація компанії у Португалії складається з декількох етапів.

 

Етапи реєстрації компанії у Португалії:

 

 • Вибір назви компанії в Португалії. Виберіть унікальну назву для вашої компанії. Переконайтеся, що він ще не використовується іншою організацією, щоб запобігти потенційним конфліктам під час процесу реєстрації.
 • Отримайте фіскальний номер у Португалії (NIF). Перед реєстрацією компанії всі зацікавлені сторони, включаючи акціонерів і директорів, повинні отримати фіскальний номер (Número de Identificação Fiscal - NIF) від португальських податкових органів (Autoridade Tributária e Aduaneira - AT).
 • Розробка Статуту в Португалії. Підготуйте статут (Escritura Pública) за допомогою юриста. У цьому документі вказано назву компанії, мету, юридичну адресу, статутний капітал, розподіл прибутку та інші важливі деталі.
 • Відкрийте банківський рахунок у Португалії. Відкрийте банківський рахунок у Португалії та внесіть мінімальний статутний капітал, необхідний для вибраної організаційно-правової форми.
 • Нотаріус і реєстрація компанії. Для LDA статут має бути нотаріально посвідченим. Після нотаріального посвідчення компанія повинна бути зареєстрована в португальському комерційному реєстрі (Registo Comercial) при Міністерстві юстиції. Для SA публічний акт повинен бути укладений у нотаріуса.
 • Зареєструйтеся в податковій службі Португалії. Після реєстрації компанії ви повинні зареєструватися в португальській податковій службі, щоб отримати ідентифікаційний номер платника податків (Número de Identificação de Pessoa Coletiva - NIPC) і зареєструватися для різних податків.
 • Зареєструйтесь у відділі соціального забезпечення в Португалії. Якщо ваша компанія планує наймати працівників, ви повинні зареєструватися в органах соціального захисту (Segurança Social) як роботодавець.

 

Юридичні зобов'язання та положення в Португалії. Після реєстрації вашої компанії ви повинні дотримуватися різних юридичних зобов’язань і норм:

 

 • Бухгалтерський облік і фінансова звітність. Вести точний бухгалтерський облік і складати річну фінансову звітність відповідно до португальських стандартів бухгалтерського обліку. Фінансові звіти повинні бути подані до португальських податкових органів і комерційного реєстру.
 • Оподаткування в Португалії. Виконувати податкові зобов’язання, зокрема податок на прибуток підприємств (IRC), податок на додану вартість (ПДВ) та інші відповідні податки.
 • Положення про прийом на роботу. Дотримуйтеся трудового законодавства Португалії при наймі працівників. Ознайомтеся з правами працівників, робочим часом та іншими трудовими нормами.
 • Щорічні загальні збори (AGM). Публічні товариства з обмеженою відповідальністю повинні проводити щорічні загальні збори (AGM) протягом певного періоду часу для обговорення справ компанії та фінансових звітів.

 

Реєстрація компанії у Португалії може бути корисною справою, яка пропонує доступ до жвавого європейського ринку та сприятливе ділове середовище. Залучення професійної допомоги юристів, бухгалтерів і бізнес-консультантів може спростити процес і забезпечити відповідність португальським законам і нормам.