Зберігання документів у адвоката

Адвокатське зберігання документів у адвоката, зберігання юридичних та інших документів компаній та громадян у адвоката або в офісі адвоката.


Відповідальне адвокатське зберігання документів у адвоката для компаній та громадян


Адвокатське зберігання документів - актуальна і дуже затребувана юридична послуга, яка дозволяє компаніям ефективно здійснити захист документи компанії і внутрішню інформацію компанії від незаконних посягань. 

 

Зберігання документів у адвоката в Україні - юридична послуга, яка надається в рамках юридичного супроводу, яка дозволяє здійснити захист документи компанії і внутрішню інформацію компанії від протиправних і незаконних посягань з боку перевіряючих та правоохоронних органів, запобігає можливий наступ руйнування бізнесу, протидіє можливому притягненню посадових осіб до кримінальної відповідальності, захищає бізнес від штрафних санкцій, а також забезпечує надійне зберігання документів.

 

Часто при проведенні обшуку правоохоронні органи МВС, податкової служби, Прокуратури, СБУ дозволяють собі вилучати всі документи компанії, бухгалтерські документи, програмне забезпечення, комп'ютерну техніку, телефони, так як вважають, що там присутні факти, що підтверджують ті чи інші обставини або які свідчать про наявність правопорушень або ознак злочинів у діяльності посадових осіб підприємств. Після такого вилучення буває дуже складно повернути дані документи, а іноді і неможливо, і за часту компанія змушена захищати і відстоювати свої інтереси і права через звернення в судові органи, втрачаючи при цьому час і несучи додаткові витрати.

 

Послуга адвокатського зберігання документів в Україні може бути надана тільки адвокатською компанією або адвокатом і покликана захистити інтереси підприємства та його посадових осіб. Юридична компанія забезпечує ефективне адвокатське зберігання документів та іншої внутрішньої інформації клієнта і повністю виключає доступ до такої інформації сторонніх осіб.

 

Адвокатська компанія, приймаючи документи на адвокатське зберігання в Україні, тим самим забезпечує таке зберігання законодавчими гарантіями, і таке зберігання здійснюється на підставі принципу конфіденційності (ст. 9 Закону "Про адвокатуру"). Документи, які пов'язані з виконанням доручення клієнтом адвокату, не можуть підлягати огляду, або ж розголошенню, а також не може здійснюватися виїмці без згоди адвокат (ч. 1 ст. 10 Закону "Про адвокатуру).

 

Заборонені будь-які втручання, перешкоди здійсненню адвокатом своєї професійної адвокатської діяльності, і заборонено законодавчо проведення огляду, витребування, розголошення або вилучення будь яких документів, які пов'язаних із здійсненням адвокатом своєї професійної адвокатської діяльності (ст. 23 Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"). Крім того заборонено вимагати від адвоката, помічника адвоката, стажиста адвоката або від особи, яка перебуває з адвокатом у трудових правовідносинах, незалежно від здійснення ним адвокатської діяльності або призупиненням щодо адвоката права на зайняття професійною адвокатською діяльністю, надавати відомостей або інформацію, яка є адвокатською таємницею.

 

Зберігати адвокатську таємницю зобов'язані сам адвокат, його помічники або інші особи, які перебувають з адвокатом у трудових відносинах. За даними питань адвокат та інші відповідальні особи не можуть бути ким небудь допитані. Законами України заборонено проведення огляду, витребування або розголошення або виїмка документів, які зв'язані з безпосереднім здійсненням адвокатом своєї професійної діяльності.

 

Порядок надання послуги адвокатського зберігання документів в Україні адвокатами юридичної компанії: укладається угода на юридичні послуги, в рамках якого адвокатській фірмі передаються документи компанії-клієнта для проведення адвокатами юридичного аналізу, в рамках договору на юридичні послуги; з моменту укладення угоди або договору на зберігання документів юридична компанії гарантує клієнту конфіденційність і недоторканність переданих на зберігання документів з боку сторонніх осіб; у разі проведення будь-якої перевірки компанії клієнта контролюючими чи іншими держорганами, і також у разі спроби вилучити документи компанії, клієнт пред'являє Акт передачі на адвокатське зберігання документів адвокату. У подальшому спілкуванні з контролюючими та іншими правоохоронними органами проводять адвокати юридичної компанії, які також у разі потреби готують адвокатські запити у правоохоронні та інші органи.