Виконання рішення суду за кордоном

Сприяння та виконання рішення суду за кордоном, виконання судового рішення та виконавчих документів за кордоном


Адвокати юридичної компанії і партнери за кордоном надають юридичні послуги з питань примусового виконання рішень судів та з питань супроводу виконавчого провадження та стягнення боргів для клієнтів (громадян і фірм).

Супровід та виконання рішення суду за кордоном

 

Виконання рішень судів за кордоном на території інших держав залежить від наявності та умов міжнародних договорів. Перспективність виконання рішень судів на території іншої країни залежить від наявності між країнами відповідного міжнародного договору, який регулює процедуру виконання судових рішень. Міжнародні угоди з питань виконання рішень судів визначають за якими правовідносинами надається правова допомога, які компетентні органи держав компетентні в тих чи інших юридичних питаннях, яка форма звернення (клопотання) про визнання та виконання рішення суду, який перелік документів має бути доданий до клопотання, якою мовою здійснюються відносини з регульованих питань, який порядок надання компетентному органу клопотання та документів.

 

Порядок підготовки та направлення документів про визнання та виконання рішення суду за кордоном: оформлення клопотання про визнання та виконання рішення суду за кордоном із залученням відповідних документів; переклад документів на мову країни, на території якої має виконуватись судове рішення; направлення пакета документів до компетентного органу іноземної держави, на території якого має бути виконане рішення суду. За результатами розгляду клопотання компетентний суд іноземної держави приймає рішення про визнання рішення іноземного суду та допущення його до виконання на території країни або приймає рішення про відмову у задоволенні клопотання. Виконання рішення суду здійснюється згідно з нормами внутрішнього законодавства іноземної держави. Якщо всі умови дотримані та немає підстав для відмови у визнанні рішення, суд виносить ухвалу про допущення рішення іноземного суду до примусового виконання та видає свій виконавчий документ до виконання на своїй території.

 

Більшість країн мають договірні відносини з багатьма іншими державами, що передбачають взаємне визнання та виконання судових рішень у: цивільних (сімейних) справах, вироках у кримінальних справах у частині відшкодування шкоди, заподіяної злочином, спорах між суб'єктами господарювання, спорах, вирішенних третейськими судами (комерційним арбітражем).

 


Задати питання