Адвокат з податків у Польщі

Податкове законодавство, податки у Польщі. Адвокат з податків у Польщі. Послуги адвоката з податків та податкового права Польщі.


Податкове законодавство, адвокат з податків у Польщі, податки у Польщі

+48 515 545 99

У Польщі діє приваблива для іноземних підприємців лояльна система оподаткування, яка є однією з найоптимальніших в Європейському Союзі.

 

Податкове право та податки - Адвокат з податків у Польщі:

Варшава
Краків
Люблін
Вроцлав
Познань

 

У Польщі діяльність податкового органу не має каральної функції і добре підготовлена ​​документація може стати достатнім аргументом для контролюючого органу. Зміст документації традиційний, має стандартні параметри, передбачені в законах. Також, слід зазначити, що при відсутності документації особа несе податкову і кримінальну відповідальність. Так, при відсутності документації застосовується штрафна ставка податку на донарахований дохід - 50% плюс відсотки за прострочення. Крім того, можлива кримінальна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 4 млн. польських злотих в разі відсутності документації або якщо вона містить неправдиві відомості. Фіксована ставка податку на прибуток для юридичних осіб в Польщі становить 15%. Щодо ПДВ (VAT) - застосовуються знижені ставки до деяких категорій товарів і послуг - від 0 до 23%. Також система податкових органів в Польщі не є інструментом придушення підприємців. У місцевому законодавстві, що регулює механізми застосування трансфертного ціноутворення (ТЦО), застосовується принцип розумності і доцільності, а тягар доведення провини покладається на податковий орган.

 

Адвокат з податків у Польщі та види податків у Польщі:

 

  • прибутковий податок для фізичних осіб, PIT (Personal Income Tax). Платником податку є кожен, хто отримує заробітну плату (причому, не тільки по трудовому законодавству, а й за цивільно-правовим договором), дохід від підприємницької діяльності. Винятком є ​​доходи, звільнені від оподаткування. Ставка прибуткового податку для фізичних осіб становить 32%.
  • прибутковий податок для юридичних осіб, CIT (Corporate Income Tax). Податок стосується загального доходу, отриманого на території Польщі юридичними особами-резидентами. Цей податок становить він 15%.
  • податок на додану вартість, VAT. Податок при покупці продуктів харчування, одягу, послуг. Цей податок, як правило, включений в ціну товару або послуги (мова йде про ціну брутто). Якщо ціна вказана в нетто (тобто, без податків), це означає, що треба додати ПДВ. У Польщі існують різні ставки ПДВ: 23% - базова податкова ставка; 8% - пасажирський трансфер, готельний сервіс, ліки та інше; 5% - певні продукти харчування та інше; 0% - продукція експорту, соціально важливі послуги (банківські, медичні, поштові) і інше.

 

Головними суб'єктами застосування ТЦО виступають національні та іноземні пов'язані особи в разі застосування між ними господарських операцій. Визначено також критерії господарських операцій, перевищення яких вимагає підготовки податкової документації по обгрунтуванню трансфертних цін. Повідомлення податкової інспекції про здійснення операцій пов'язаними особами не потрібно. Однак учасники ТЦО зобов'язані подати до податкового органу податкову документацію, що обгрунтовує характер трансфертних цін, протягом семи днів з моменту отримання його вимоги.

 

У Польщі існують правила контрольованої іноземної компанії (КІК), за якими польські податкові резиденти обкладаються прибутковим податком у розмірі 19%, який отримано їх КІК. У КІК включаються юридичні особи, такі як товариства з обмеженою відповідальністю, а також прозорі структури, не пов'язані з податком, прозорі партнерські стосунки без податку. Ці правила оподаткування КІК застосовуються при певних умовах якщо зареєстрований офіс або офіс ефективного управління іноземною компанією: знаходиться в юрисдикції, включеної Польщею в чорний список; знаходиться в юрисдикції, з якої Польща або ЄС не уклали угоду про обмін податковою інформацією; знаходиться в будь-якій іншій юрисдикції і виконуються певні умови (не менше 50% доходів припадає на пасивний дохід, хоча б один з видів пасивного доходу обкладається в іншій юрисдикції за ставкою, мінімум на 25% нижче ставки податку на прибуток ніж в Польщі, польському податковому резиденту належать прямо або побічно не менше 25% його статутного капіталу, прав голосу або прав на участь в його прибутку на безперервний період не менше 30 днів). Положення КІК не застосовуються в наступних випадках: дохід іноземної компанії в податковому році становить менше 250 000 євро; іноземна компанія здійснює справжню підприємницьку діяльність в ЄС або в європейській економічній зоні і обкладається на всі доходи; іноземна компанія здійснює справжню підприємницьку діяльність в країні, яка не входить в ЄС або ЄЕЗ, і обкладається на всі свої доходи за умови, що: дохід становить не більше 10% від виручки в результаті справжньої підприємницької діяльності; існує механізм обміну інформацією між Польщею та іншими країнами.

 

Адвокат по податках в Польщі надає юридичні послуги для бізнесу в багатьох містах Польщі російською, українською, польською, англійською та іншими мовами. Податковий адвокат в Польщі має великий досвід в сфері польського податкового законодавства і здійснює представництво клієнтів з податкових спорів і надає інші юридичні послуги.