Відновлення строків на прийняття спадщини


Відновлення строку на прийняття спадщини

Одним з важливих питань в процесі оформлення спадщини може стати відновлення термінів на прийняття спадщини в судовому порядку з подальшим оформленням успадкованого майна на спадкоємця.

адвоката по спадщині

Цивільним кодексом України встановлено 6-місячний термін для прийняття спадщини, який починається з моменту відкриття спадщини. Протягом зазначеного терміну спадкоємцям необхідно звернутися в нотаріальну контору з заявою про вступ у спадщину. У разі, якщо спадкоємець протягом зазначеного періоду не подав відповідну заяву він вважається таким, що не прийняв спадщину. Найчастіше причиною пропуску строків на прийняття спадщини є юридична неграмотність громадян або незнання дати смерті спадкодавця.

спадщина на іноземця

Однак, це не говорить про повну втрату можливостей успадкувати майно. Цивільним кодексом України передбачена можливість для відновлення строку прийняття спадщини шляхом подачі заяви в нотаріальну контору за місцем відкриття спадщини за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину або шляхом подачі спадкоємцем, який пропустив строк прийняття спадщини з поважної причини, позовної заявою про поновлення строку для прийняття спадщини.

оформлення спадщини за дорученням

Поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення таких дій. Тобто, такими труднощами можуть бути стан здоров'я спадкоємця, перебування за кордоном, у відрядженні тощо. Такі обставини повинні бути підтверджені документально.

оформлення спадщини за законом

При цьому, підставою для звернення до суду з таким позовом є вмотивовану письмову відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії (прийнятті заяви про прийняття спадщини в зв'язку з пропуском строків прийняття спадщини).

оформлення спадщини за заповітом

Позов подається до суду за місцем відкриття спадщини або місцезнаходженням нерухомого майна.


Запитати у адвоката:

Тема повідомлення*
Неверный Ввод

Ваше ім'я*
Неверный Ввод

Ваш Email*
Неверный Ввод

Вкажіть ваше місто*
Неверный Ввод

Текст повідомлення*
Неверный Ввод

* - поле обязательно для заполнения

Послуги компанії:

 

 

Агенція комерційної нерухомості

 

Адвокат у Харкові

 

Адвокат у Києві

 

Адвокат у Польщі

 

Go to top