Відновлення строку на прийняття спадщини в Україні


Відновлення строку на прийняття спадщини в Україні

Одним з важливих питань в процесі оформлення спадщини може стати відновлення термінів на прийняття спадщини в судовому порядку з подальшим оформленням успадкованого майна на спадкоємця.

Адвоката по спадщині в Україні

Цивільним кодексом України встановлено 6-місячний термін для прийняття спадщини, який починається з моменту відкриття спадщини. Протягом зазначеного терміну спадкоємцям необхідно звернутися в нотаріальну контору з заявою про вступ у спадщину. У разі, якщо спадкоємець протягом зазначеного періоду не подав відповідну заяву він вважається таким, що не прийняв спадщину. Найчастіше причиною пропуску строків на прийняття спадщини є юридична неграмотність громадян або незнання дати смерті спадкодавця.

Спадщина на іноземця в Україні

Однак, це не говорить про повну втрату можливостей успадкувати майно. Цивільним кодексом України передбачена можливість для відновлення строку прийняття спадщини шляхом подачі заяви в нотаріальну контору за місцем відкриття спадщини за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину або шляхом подачі спадкоємцем, який пропустив строк прийняття спадщини з поважної причини, позовної заявою про поновлення строку для прийняття спадщини.

Оформлення спадщини за дорученням в Україні

Поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення таких дій. Тобто, такими труднощами можуть бути стан здоров'я спадкоємця, перебування за кордоном, у відрядженні тощо. Такі обставини повинні бути підтверджені документально.

Оформлення спадщини за законом в Україні

При цьому, підставою для звернення до суду з таким позовом є вмотивовану письмову відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії (прийнятті заяви про прийняття спадщини в зв'язку з пропуском строків прийняття спадщини).

Оформлення спадщини за заповітом в Україні

Позов подається до суду за місцем відкриття спадщини або місцезнаходженням нерухомого майна.


Запитати у адвоката:

Тема повідомлення*
Неверный Ввод

Ваше ім'я*
Неверный Ввод

Ваш Email*
Неверный Ввод

Вкажіть ваше місто*
Неверный Ввод

Текст повідомлення*
Неверный Ввод

* - поле обязательно для заполнения

Послуги компанії:

 

 

Агенція комерційної нерухомості

 

Адвокат у Харкові

 

Адвокат у Києві

 

Адвокат у Польщі

 

Go to top