Спадщина за законом в Україні


Спадщина за законом в Україні

Спадкування - це перехід прав та обов'язків від померлої фізичної особи (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Спадщину за законом (спадкування за законом) - застосовується у випадках відсутності заповіту і є найбільш поширеним видом спадкування. Спадкування за законом здійснюється в порядку черговості. Всього таких черг п'ять. Черговість при спадкуванні за законом здійснюється за наступним принципом - все успадковане майно (спадкова маса) в рівних частках розділяється між спадкоємцями першої черги, і лише у разі відсутності таких або їх письмової відмови від прийняття спадщини, право спадкування за законом переходить до другої черги і так далі.

Адвокат по спадщині в Україні

  • Згідно ст.1261 Цивільного Кодексу України в першу чеургу за законом успадковують: діти померлого спадкодавця (в тому числі ті які були зачаті за його життя і народжені після його смерті), чоловік (дружина) і батьки.
  • Згідно ст. Тисячі двісті шістьдесят два Цивільного Кодексу України у другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його дід і баба як з боку батька, так і з боку матері.
  • У третю чергу за законом успадковують рідні тітка і дядько спадкодавця (ст.1263).
  • У четверту - особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менше п'яти років до моменту відкриття спадщини (ст.1264). Тобто, ця стаття стосується тих, хто тривалий час проживав з спадкодавцем, але не встиг оформити відносини належним чином.
  • У п'яту чергу (ст.1264) спадкування за законом увійшли все інші родичі до шостого ступеня споріднення включно. Причому родичі найближчій ступеня споріднення усувають від спадкування родичів більш далекого ступеня спорідненості. Також у п'яту чергу входять утриманці спадкодавця (неповнолітня або недієздатна особа, яке протягом останніх п'яти років одержувала від спадкодавця матеріальну допомогу).

Оформлення спадщини за дорученням в Україні

За оформленням спадщини необхідно звернутися до нотаріальної контори, яка займається спадщиною за місцем відкриття спадщини. З метою економії часу за оформленням спадщини найкраще звернутися до приватного нотаріуса.

Спадщина за заповітом в Україні

Досить часто при відкритті спадщини між спадкоємцями виникають суперечки, причинами яких, як правило, є невідповідність реальної ситуації, що склалася між спадкоємцями і встановленим законом принципом розподілу спадщини. Тут виникають питання про те хто і як здійснював догляд за спадкодавцем, надавав матеріальну допомогу, ховав спадкодавця тощо. Прикладів таких і подібних ситуацій досить багато і всі вони, як правило, вирішувані.

Спадщина на іноземця в Україні

Якщо у Вас виникла спірна ситуація у спадщині або інший інше питання, пов'язані зі спадщиною, рекомендуємо звернутися до наших фахівців, які підберуть оптимальний шлях вирішення Вашої проблеми. Крім того наші фахівці нададуть Вам послуги з отримання документів, які необхідні для підтвердження родинних зв'язків з РАГСів, архівів, судів та інших органів як на території України так і за кордоном, і якщо необхідно здійснять легалізацію документів для України та здійснять письмовий переклад документів українською мову у нашому бюро перекладів.

Відновлення строків на прийняття спадщини в Україні


Запитати у адвоката:

Тема повідомлення*
Неверный Ввод

Ваше ім'я*
Неверный Ввод

Ваш Email*
Неверный Ввод

Вкажіть ваше місто*
Неверный Ввод

Текст повідомлення*
Неверный Ввод

* - поле обязательно для заполнения

Послуги компанії:

 

 

Агенція комерційної нерухомості

 

Адвокат у Харкові

 

Адвокат у Києві

 

Адвокат у Польщі

 

Go to top