Адвокат з трудового права у Польщі

Трудове право Польщі та трудові суперечки. Адвокат з трудового права у Польщі. Захист прав роботодавця та співробітників.


Трудові суперечки, адвокат з трудового права у Польщі, трудове законодавство

 

Послуга відсутня.

 


Більшість звернень за юридичною допомогою в Польщі пов'язано зі зверненням до адвоката по польському трудовому праву. У більшості випадків допомогою трудового адвоката в Польщі потрібна в таких випадках: не виплатили зарплату повністю або не в повному обсязі, травма на виробництві та винний не був покараний або була виплачена компенсація, депортація через нелегальної роботи і інше. Легальне працевлаштування та легальна робота в Польщі це не простий процес, але він є обов'язковим. Також роботодавець зобов'язаний виконав всі формальності з працевлаштування. Нелегальне працевлаштування призведе до юридичної відповідальності як роботодавця, так і працівника, у вигляді штрафу в розмірі кілька місячних розмірів податків, які оплачуються з зарплати працівника, а також для працівника-іноземця це може загрожувати депортацією і позбавленням права перетинати кордон ЄС на тривалий термін.

 

Документи для легального оформлення на роботу в Польщі:

 

  • запрошення на роботу для іноземця від польського роботодавця - "Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi";
  • свідоцтва про намір надання роботи іноземцю (спрощена форма дозволу на роботу для іноземця від роботодавця);
  • документ, що підтверджує статус легального перебування на території Польщі.

 

Роботодавець не має права вимагати будь-якої оплати в зв'язку з видачею ним дозволу на роботу для іноземця або видачі свідоцтва про намір надання роботи іноземцю. Роботодавець може попросити надати документи, що підтверджують Ваше легальне перебування на території Польщі. Всі польські роботодавці зобов'язані укладати з працівником трудової (umowa o prace) або цивільно-правовий (umowa o zlecenie або umowa o dzielo) письмовий договір.

 

Порушення трудового законодавства іноземцями:

 

  • робота без дозволу на роботу для іноземця від польського роботодавця і статусу легального перебування в Польщі, або без свідоцтва про намір надання роботи іноземцю;
  • перебування в Польщі на підставі дозволу, який не дозволяє працювати;
  • робота нібито на підставі дозволу на роботу, посвідки на проживання і роботи або свідоцтва про намір надання роботи іноземцю, але на іншому робочому місці або на інших умовах, ніж ті, які вказані в цих документах.

 

Крім надання дозволу на роботу для іноземця або видачі свідоцтва про намір надання роботи іноземцю (при необхідності), роботодавець зобов'язаний (не пізніше дати початку роботи) укласти з працівником письмовий договір, в якому повинні бути вказані умови щодо розміру заробітної плати (оплати праці), ідентичні з тими, які вказані в дозволі на роботу для іноземця (свідоцтва про намір надання роботи іноземцю), а також надати переклад договору на зрозумілій для працівника мовою. Також роботодавець зобов'язаний надати працівникові копії дозволу на роботу для іноземця або свідоцтва про намір надання роботи іноземцю та договору. Варто сфотографувати кожен підписаний документ і договір, тому що в разі їх втрати - у Вас будуть докази підписання договору. Крім того, збережіть для себе інформацію про роботодавця - повне найменування, номера NIP, KRS, REGON, тобто все те що може знадобитися в суді або в Державну інспекцію праці (PIP) в тому випадку, якщо роботодавець буде відмовлятися виплатити заробітну плату або виникне інший трудовий спір.