Стягнення страхових виплат

Розрахунок та стягнення страхових виплат, спори зі страхової та стягнення страхових виплат зі страхової за полісом в Україні, страхові спори в суді, стягнення виплат та компенсацій за шкоду здоров'ю або заподіяння шкоди


Виплата за полісом страхуання має місце у разі відшкодуванні збитку від ДТП водіям і власникам транспортних засобів (ТЗ), застрахованих за програмою ОСАЦВ або КАСКО. В даному випадку велику роль відіграє, хто винуватець ДТП, чи застрахований автомобіль винного чи власник застрахованого транспортного засобу вчасно звернувс в страхову компанію, чи не порушив він грубо ПДР (у т .ч. виїзд на смугу зустрічного руху, водіння в стані сп'яніння), чи справним було транспортний засіб на момент події.

Стягнення страхових виплат зі страхової

 

Дані моменти важливі, оскільки за даною програмою застраховані ризики винного в ДТП - збиток, заподіяний його протиправними діями оплачує страхова компанія. І, якщо він грубо порушив ПДР, не звернувся або звернувся, але пізніше 3-х денного терміну після ДТП, страхова компанія може відмовити у виплаті відшкодування. Будьте впевнені, багато компаній, не особливо дорожать своїм реноме та саме так і вчиняють.

 

Також хотілося б відзначити: якщо потерпілий-власник автомобіля, застрахованого по ОСАГО чи КАСКО, дізнається, що винний не застрахував своє авто за даною програмою, йому не варто зневірятися - нібито не до кого висувати претензію. Це, звичайно, дещо ускладнить його становище, але, в даному випадку, після одержання рішення суду по ДТП, потерпілий вправі вирішувати, до кого йому пред'явити претензію: до винного в порядку цивільного судочинства, або до моторно-транспортного страхового бюро (МТСБУ), обов'язком якого, в тому числі, є відшкодування збитку власнику-потерпілому застрахованого ТЗ у випадках, якщо ТЗ винного не застраховане (Відповідно до ст. 31 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних ТЗ»). Далі МТСБУ може звернутися з регресним позовом до такого недбайливого водія.

 

Сума страхового відшкодування за полісом страхування цивільно-правової відповідальності встановлюється законодавством. Таким чином, якщо збиток перевищує дану суму, необхідно, знову ж таки, звертатися до суду для відшкодування шкоди в порядку цивільного судочинства.

 

Сам процес подачі документів для виплати відшкодування по збитку від ДТП носить стандартний характер, але періодично виникають найрізноманітніші ситуації і спори з питання виплат страхового відшкодування з Моторно-транспортного страхового бюро за якими необхідно звертатися до суду. Часто при вирішенні спорів з відшкодування страхового відшкодування виникають питання врегулювання і узгодження сум страхового відшкодування зі страховою, часто виникає необхідність проведення різних експертиз, також дуже поширеною є відмова страхової компанії у виплаті страхового відшкодування.

 

У такій специфічній сфері дуже багато тонкощів, ігнорування або нерозуміння яких може призвести до неприємних сюрпризів, число яких нескінченне. З метою уникнення тих чи інших негативних наслідків можна звернутися до фахівців юристів та адвокатів по ДТП, які спеціалізуються на справах по ДТП, відшкодуванню збитків від ДТП та з питань страхового права, що в кінцевому підсумку дозволить ефективно вирішити ту чи іншу юридичну ситуацію в найкоротші терміни.