Ліквідація фірми у Польщі

Закриття та ліквідація фірми у Польщі в загальному порядку та через банкрутство, закриття бізнесу у Польщі, юридичний супровід процесу ліквідації компанії.


Припинення та закриття бізнесу, ліквідація фірми у Польщі, банкрутство у Польщі

+48 515 545 998

Послуги з закриття та ліквідація фірми в Польщі надають юристи, адвокати, бухгалтери компанії в багатьох містах Польщі.

 

Закриття бізнесу - Ліквідація фірми у Польщі:

Варшава
Краків
Люблін
Вроцлав

 

Сьогодні велика кількість фірм в Польщі, де засновниками є іноземні громадяни, є недіючими і це створює великий дискомфорт для власників бізнесу через додаткових витрат часу і витрати на управління компанією. Існують різні варіанти ліквідації фірм в Польщі, які застосовуються при закритті бізнесу в Польщі та які мають свої особливості: добровільна ліквідація бізнесу в Польщі, продаж компанії в Польщі з переоформленням корпоративних прав, призупинення діяльності компанії.

 

Добровільна ліквідація фірми в Польщі може бути проведена на підставі рішення власників польської фірми про добровільну ліквідацію підприємства на загальних зборах засновників. Рішення про ліквідацію компанії посвідчується нотаріально і одночасно призначається ліквідатор товариства. Протягом 15 днів з дня прийняття рішення про ліквідацію готується ліквідаційний баланс, який затверджується загальними зборами компанії. Після цього судовому реєстратору (KRS) протягом 7 днів подається заява про початок процедури ліквідації фірми з інформацією про призначених ліквідаторів і протягом цього терміну, про початок ліквідаційної процедури повідомляється начальник податкової служби. Після цього відбувається повідомлення кредиторів про початок ліквідації фірми через публікацію відповідного оголошення про ліквідацію та пропозиції кредиторам щодо заявлення вимог в спеціальному виданні (Monitor Sądowy i Gospodarczy). Термін для пред'явлення вимог кредиторів складає 3 місяці. Також виконуються необхідні ліквідаційні процедури, стягнення дебіторської заборгованості, сплата зобов'язань, продаж майна та інше. Після цього готується і затверджується загальними зборами компанії ліквідаційний звіт та виноситься рішення про затвердження цього звіту і закриття процедури ліквідації і визначається місце зберігання документів фірми. Протягом 7 днів після затвердження ліквідаційного звіту, здійснюється подання до KRS заяви про виключення фірми з реєстру, і реєстратор вносить відповідні відомості про ліквідацію в KRS. Також в Urząd skarbowy подається податкова декларація про фінансову звітність і повідомлення про завершення ліквідаційного провадження, заяву в податкову інспекцію на офіційному бланку для видалення ліквідованої компанії з реєстру платників ПДВ (форма VAT-Z), декларації NIP-2 для повідомлення про зміну статусу платника податків, а також повідомлення GUS про припинення діяльності компанії.

 

Призупинення діяльності фірми в Польщі. Для цього необхідно подати до державного реєстру відповідні рішення правління фірми, заяви і реєстраційні форми. Зупинити свою діяльність фірма може на строк до двох років, після чого діяльність потрібно відновити і подати до податкового органу фінансову звітність. Під час зупинки фірма не може вести господарську діяльність.

 

Продаж фірми (спулкі) в Польщі - передача та переоформлення. Це - один з найпоширеніших способів позбутися від фірми, обов'язків щодо її утримання та адміністрування. Реалізація цього варіанту можлива за умови, що є бажаючі купити або або отримати безкоштовно таку компанію. Попитом на ринку продажу фірм користуються фірми, які за час своєї діяльності мали великий оборот грошей по рахунку, які мають хорошу кредитну історію, або певні ліцензії, є платником ПДВ. При купівлі працюючого підприємства існують певні ризики: проблеми зі звітністю, неоплачені рахунки і інше. І щоб переконатися в чистоті компанії необхідно провести бухгалтерський і юридичний аудит.

 

Ще одним варіантом позбутися фірми в Польщі - це просто "забути про фірмі". У таких випадках виникають несприятливі наслідки у вигляді накопичення заборгованості по податках та інших платежах, штрафних санкцій, виникнення заборгованості перед контрагентами за контрактами і інше. Такий підхід також можемо привести до проблем у власника при перетині кордону з Європейського Союзу, залучення до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності.