+38 067 208 76 15     WhatsApp     Viber     Telegram
  rubicon@tcg.net.ua  

ru ua fr en
es it de pl

Виселення через суд в Києві, Харкові, Україні


Виселення через суд

Згідно з нормами чинним житловим законодавством, виселення і зняття громадян з реєстраційного обліку за місцем проживання, відбувається за їх особистою заявою, або за рішенням суду.

адвокат по житловому праву

Можна виділити кілька причин, у зв'язку з якими люди змушені звертатися до суду з позовною заявою про виписку і виселення. Це, насамперед:

 

 • припинення сімейних відносин з власником житлового приміщення;
 • фактичне не проживання зареєстрованої особи в квартирі;
 • намір продати квартиру;
 • придбання квартири з раніше зареєстрованими (прописаними) особами;
 • небажання приватизувати квартиру з прописаним в ній особою, так як в цьому випадку вона стане власником частки квартири;
 • неможливість приватизації квартири у зв'язку з відсутністю прописаної там особи;
 • необхідність зменшити комунальні платежі;
 • проживання в квартирі особи, котра має на це права.

адвокат по спадщині

Крім цього, наслідком виселення може бути порушення громадянами правил користування житловим приміщенням, а також виселення внаслідок невиплати кредитних внесків за житло, яке знаходяться в іпотеці.
 
Дуже велика кількість житлових питань пов'язано з позбавленням колишнього члена сім'ї права користування житловим приміщенням та виселенням. Слід зазначити, що такі відносини регулюються нормами як цивільного так і житлового кодексів. Згідно ст. 47 Конституції України ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як в судовому порядку і на підставі закону. Тому виселення із займаного житлового приміщення проходить тільки в судовому порядку.

сімейний адвокат

Реєстрація місця проживання є похідним правом від права користування житлом, а тому зняти мешканця з реєстрації місця проживання можна тільки при втраті ним права користування цим житлом або у зв'язку з його виселенням (добровільно або в примусовому порядку). Тому заявляючи в суді вимогу про зняття особи з реєстрації місця проживання (виписці) потрібно одночасно пред'явити вимогу про визнання цієї особи такою, що втратила право проживання в житловому приміщенні або його виселення з житлового приміщення.

Підстави для виселення через суд:

 • відсутність права на проживання в приміщенні, коли вселення в спірне приміщення відбувалося без законних підстав або з порушенням порядку вселення членів сім'ї. Так, згідно зі ст. 156 ЖК члени сім'ї власника житлового будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням. За згодою власника будинку (квартири) член його сім'ї вправі вселяти в займане ним жиле приміщення інших членів сім'ї. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей згоди власника не потрібна. При цьому, припинення сімейних відносин з власником житлового приміщення (наприклад, розірвання шлюбу з останнім) не позбавляє права користування займаним приміщенням. До цієї ж категорії підстав для виселення можна віднести випадок з колишнім власником житла та членами його сім'ї, що не бажають «виписуватися» з колишньої власності. У даному випадку з втратою права власності на житло колишній власник втрачає і право користування ним.
 • втрата права користування житловим приміщенням: підстави для визнання члена сім'ї такими що втратили право користування житловим приміщенням передбачені у ст. 71, 72 ЖК України та ст. 405 ЦК України. Так, члени сім'ї наймача в житлових приміщеннях державного житлового фонду втрачають право користування житловим приміщенням у разі їх відсутності без поважних причин більше 6 місяців (ст. 71,72 ЖК України). Член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом (ст. 405 ЦК України).
 • примусове виселення: згідно з нормами Житлового кодексу примусове виселення члена сім'ї власника житла без надання йому іншого приміщення можливо тільки у випадку, передбаченому частиною першою статті 116 ЖК України. А саме, якщо такий член сім'ї систематично руйнує чи псує житлове приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил спільного проживання робить неможливим для інших проживання з ним в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявилися безрезультатними.
 • визнання особи в судовому порядку без вісті зниклою: на підставі ст. 43 ЦК України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про його місце знаходження.
 • оголошення особи померлою: відповідно до норм ст. 46 ЦК України, фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років, або якщо вона пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати його загибель від певного нещасного випадку, - протягом шести місяців, або за можливості вважати фізичну особу загиблою від певного нещасного випадку або інших обставин внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру - протягом одного місяця після завершення роботи спеціальної комісії, утвореної внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Фізична особа, яка пропала безвісти у зв'язку з воєнними діями, може бути оголошена судом померлою після закінчення двох років з дня закінчення воєнних дій. З урахуванням конкретних обставин справи суд може оголосити фізичну особу померлою і до спливу цього строку, але не раніше закінчення шести місяців.


Слід відзначити і такі аспекти виселення, коли власник має намір виконати капітальний ремонт будинку. У такому випадку він зобов'язаний надати мешканцям будинку тимчасове житло з укладенням відповідного договору. У разі незгоди громадян на переїзд, це питання має вирішуватися в суді. Якщо власник житла і наймачі квартир прийдуть до спільної згоди, повинен бути складений договір, в якому зазначаються строки проведення капітального ремонту будинку. Якщо після закінчення цих термінів житло все ще перебуває в непридатному для проживання стані, на власника потрібно подавати скаргу до суду з вимогою відшкодування матеріального збитку.

реєстрація місця проживання

Коли житлове приміщення визнано непридатним для проживання, або воно підлягає знесенню, або переводиться в нежитлове, але мешканці не хочуть добровільно покидати свої квартири, суд вправі задовільнити позовну заяву про виселення. При цьому громадянам повинні бути надані інші упорядковані житлові приміщення. Якщо надані приміщення не влаштовують громадян, в цьому випадку вони мають право залишатися в своїх квартирах і спільно з адвокатами грамотно боротися за свої права.


 

Юридична консультація адвоката on-line !

Тема повідомлення*
Неверный Ввод

Ваше ім'я*
Неверный Ввод

Ваш Email*
Неверный Ввод

Вкажіть ваше місто*
Неверный Ввод

Текст повідомлення*
Неверный Ввод

* - поле обязательно для заполнения

Адвокати в Україні: 

Харків    Київ 
Чернівці   інші міста

Адвокати за кордоном: 

Україна   Туреччина
Ізраїль   Польща
Іспанія   Чехія
Німеччина   інші країни

Послуги компанії

 

 

 

 

Харківський адвокат

 

 

Юридична компанія в соцмережах

Контакти юридичної компанії

 +38 067 208 7615

 +38 099 928 9345

 

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.