Відновлення строків на прийняття спадщини


Одним з важливих питань у процесі оформлення спадщини може стати відновлення в судовому порядку строків на прийняття спадщини з наступним оформленням успадкованого майна на спадкоємця.
 
Ст. 1270 ЦК України встановлено 6-місячний строк для прийняття спадщини, який починається з моменту відкриття спадщини. Протягом зазначеного строку спадкоємцям необхідно звернутися до нотаріальної контори із заявою про вступ у спадщину. У випадку, якщо спадкоємець протягом зазначеного періоду не подав відповідну заяву він вважається що не прийняв спадщину. Найчастіше причиною пропуску строків на вступ у спадщину є юридична неграмотність громадян або незнання смерті спадкодавця.
 
Однак, це не говорить про повну втрату можливостей успадкувати майно. Так, ст. 1272 ЦК України передбачено можливість для відновлення термінів вступ у спадщину шляхом подання заяви до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину або шляхом подачі спадкоємцем, пропустили строк прийняття спадщини з поважної причини, позовною заявою про поновлення строку для прийняття спадщини.
 
Згідно з Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30 травня 2008 року № 8 поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення таких дій. Тобто, такими труднощами можуть бути стан здоров'я спадкоємця, перебування за кордоном, у відрядженні тощо Такі обставини повинні бути підтверджені документально.
 
При цьому, підставою для звернення до суду з таким позовом є вмотивовану письмову відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії (прийнятті заяви про прийняття спадщини у зв'язку з пропуском термінів вступу в спадщину).
 
Позов подається до суду за місцем відкриття спадщини. Або місцезнаходження нерухомого майна.


Юридична консультація on-line - Зконтактуйте з нами!
Допомога адвоката (напишіть своє запитання)

Тема повідомлення*
Неверный Ввод

Ваше ім'я*
Неверный Ввод

Ваш Email*
Неверный Ввод

Вкажіть ваше місто*
Неверный Ввод

Текст повідомлення*
Неверный Ввод

* - поле обязательно для заполнения

Послуги

Послуги за кордоном: 

Україна   Туреччина
Ізраїль Польща
    інші країни

 

 

 

 

Харківський адвокат

 

 

 

Інформація

Юридична компанія Рубікон - це провідна юридична фірма з успішною міжнародною та національною практикою. Ми здобули довіру клієнтів і отримали визнання, надаючи значний перелік юридичних послуг за багатьма напрямками юридичної практики.

Контакти

 Україна

 +38 (067) 927-12-90

 +38 (099) 928-93-45

 +38 (067) 208-76-15

  rubicon-ua

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.