Спадкування квартири в Україні, Києві, Харкові


Законодавством передбачена процедура оформлення спадщини на квартиру після смерті спадкодавця і процедура оформлення спадкоємцем спадкових прав на житлову квартиру.
 
У першу чергу необхідно прийняти спадщину через звернення до нотаріуса і подачу заяви про прийняття спадщини. За українським законодавством відкривати і вести спадкові справи поряд з державними нотаріусами можуть також приватні нотаріуси.
 
У відповідності зі ст. 1 270 Цивільного кодексу України, прийняти спадщину або відмовитися від нього мають право спадкоємці на протязі 6-ти місяців з моменту смерті спадкодавця. Відповідно заяву про прийняття спадщини або заяву про відмову у прийнятті спадщини можна подати до нотаріуса протягом 6-ти місяців. Якщо спадкоємець не звернувся протягом шести місяців до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, то він вважається пропустившим терміни на прийняття спадщини і йому доведеться відновлювати строк на прийняття спадщини через суд.
 
Після подачі до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини спадкоємець повинен надати нотаріусу ряд документів:

  • свідоцтво про смерть спадкодавця (у разі відсутності даних документів необхідно отримати повторні документи);
  • довідку з ЖУУ про проживання померлого на момент смерті;
  • заповіт (у разі його наявності);
  • документи підтверджують родинні зв'язки зі спадкодавцем (Свідететльства, виписки та інші документи з органів ЗАГС);
  • свій паспорт в оригіналі; український податковий номер ІПН;
  • довіреність - у разі оформленні спадщини через довірену особу;


У разі оформлення спадщини довіреною особою на підставі довіреності в інтересах спадкоємця необхідно всі документи видані на території іншої держави легалізувати в відповідно до українського законодавства, перевести на українську мову в бюро перекладів і переклад нотаріально завірити.
 
Також необхідно надати нотаріусу для закладу спадкового справах та оформлення відповідних запитів документи на успадковане квартиру.
 
Наступним етапом є збір інформації за запитами нотаріуса з ЖЕУ, БТІ та з Державного реєстру прав.Для отримання відповіді з БТІ, БТІ проводить технічну інвентаризацію квартири і виготовляє новий технічний паспорт на квартиру.
 
У випадку, якщо спадкоємець не є спадкоємцем першої черги або ж якщо спадкоємець іноземець - нерезидент, то на спадкоємця покладається зобов'язання з оплати податку при оформленні спадщини. Нотаріус не має право оформити спадщину і видати спадкоємцеві Свідоцтво на спадщину до сплати податку з спадщини.
 
Після оплати всіх податків, офіційних платежів, нотаріальних послуг, нотаріус видає спадкоємцю Свідоцтво про право на спадщину на успадковане квартиру і Витяг з реєстру про реєстрацію права власності на квартиру на спадкоємця.
 
Також наші фахівці нададуть Вам послуги з отримання повторних документів з РАГСів, архівів та інших органів на території України та за кордоном.


Юридична консультація on-line - Зконтактуйте з нами!
Допомога адвоката (напишіть своє запитання)

Тема повідомлення*
Неверный Ввод

Ваше ім'я*
Неверный Ввод

Ваш Email*
Неверный Ввод

Вкажіть ваше місто*
Неверный Ввод

Текст повідомлення*
Неверный Ввод

* - поле обязательно для заполнения

Послуги

Послуги за кордоном: 

Україна   Туреччина
Ізраїль Польща
    інші країни

 

 

 

 

Харківський адвокат

 

 

 

Інформація

Юридична компанія Рубікон - це провідна юридична фірма з успішною міжнародною та національною практикою. Ми здобули довіру клієнтів і отримали визнання, надаючи значний перелік юридичних послуг за багатьма напрямками юридичної практики.

Контакти

 Україна

 +38 (067) 927-12-90

 +38 (099) 928-93-45

 +38 (067) 208-76-15

  rubicon-ua

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.