+38 067 208 76 15     WhatsApp     Viber     Telegram
  rubicon@tcg.net.ua  

ru ua fr en
es it de pl

Оформлення спадщини на бізнес, фірму в Україні, Києві, Харкові


Як відомо, спадкування - це перехід прав та обов'язків від померлої фізичної особи (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).

 

Спадкування настає внаслідок смерті фізичної особи чи оголошення її померлою у встановленому законом порядку.


Згідно ст.1218 Цивільного Кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належать спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.


Згідно ст.ст.130, 147, 166 Цивільного Кодексу України, а також ст.ст.55,69 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 р. допускається спадкування частки учасника бізнесу, яке не підпадає під заборону ч. 1 ст. 1 219 Цивільного Кодексу України щодо невходження до складу спадщини права на участь у товариствах, оскільки успадковується не саме право на участь, а право на частку в статутному капіталі.


Тобто, частка учасника відповідного товариства з обмеженою відповідальністю в статутному капіталі переходить до спадкоємця фізичної особи або правонаступника юридичної, якщо статутом товариства не передбачено, що такий перехід допускається лише за згодою інших членів суспільства. Спадкоємець (правонаступник) учасника, що не вступивши в суспільство, має право на отримання частини майна, яка відповідає його частці у статутному капіталі товариства. Зокрема, при відмові спадкоємця (правонаступника) від вступ до товариства, а також у разі відмови самого суспільства на вступ до нього спадкоємця (правонаступника), останньому видається в грошовій або натуральній формі частка в майні, що належить спадкодавцеві, вартість якої визначається на момент смерті спадкодавця (ст.147 ЦК України).


Якщо спадкоємець учасника повного товариства - фізичної особи або правонаступник юридичної не набув товариство, йому виплачується вартість частини майна, пропорційна частці учасника у складеному капіталі товариства, розмір якої визначається на момент смерті учасника, якщо інше не встановлено засновницьким договором (ст.130 ЦК України).


У разі смерті члена виробничого кооперативу, його спадкоємці можуть бути прийняті у члени кооперативу, якщо інше не встановлено статутом кооперативу. При відмові прийняти учасників у члени кооперативу, кооператив виплачує спадкоємцям вартість паю померлого члена кооперативу (ст. 166 ЦК України).


У акціонерних товариства до спадкоємців переходить право власності спадкодавців на акції. Зі складу спадщини не можуть бути виключені права на акції закритих акціонерних товариств.


Право на отримання заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, інших соціальних виплат не входить до складу спадщини, а передаються членам сім'ї спадкодавця. Такі виплати можуть бути предметом спадкування лише в тому випадку, якщо спадкодавець за життя мав право на їх отримання, але не реалізував це право, а після його смерті відсутні члени сім'ї або їх неможливо встановити.

 

Адвокати компанії також нададуть послуги по отриманню документів, підтверджуючих спорідненість з померлим на території України і за кордоном, також здійснять легалізацію документів та письмовий переклад документів на українську мову.


Юридична консультація адвоката on-line !

Тема повідомлення*
Неверный Ввод

Ваше ім'я*
Неверный Ввод

Ваш Email*
Неверный Ввод

Вкажіть ваше місто*
Неверный Ввод

Текст повідомлення*
Неверный Ввод

* - поле обязательно для заполнения

Адвокати в Україні: 

Харків    Київ 
Луцьк   Одеса
Чернівці   інші міста

Адвокати за кордоном: 

Україна   Туреччина
Ізраїль   Польща
    інші країни

Послуги компанії

 

 

Харківський адвокат

 

 

 

Юридична компанія в соцмережах

Контакти юридичної компанії

 +38 (067) 927-12-90

 +38 (099) 928-93-45

 +38 (067) 208-76-15

  rubicon-ua

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.