+38 067 208 76 15     WhatsApp     Viber     Telegram
  rubicon@tcg.net.ua  

ru ua fr en
es it de pl

Продаж бізнесу


Продаж бізнесу в Україні явище поки не зовсім звичайної для вітчизняної практики. Навіть визначення бізнесу як такого в законодавстві немає. Наші фахівці надають повний юридичний супроводу з продажу бізнесу
 
Коло питань з цієї проблеми досить широкий: юридичні тонкощі оформлення нових власників; фінансування угоди і мінімізація податків; оцінка продаваного бізнесу; додаткові можливості, які дає придбання компанії в тій чи іншій країні світу.
 
Бізнес являє собою підприємницьку діяльність, що гарантує стійкий оборот грошових коштів, для здійснення якої є активи, сформована необхідна інфраструктура, правове забезпечення.
 
Продаж бізнесу в Україні - складна юридична проблема, вирішення якої краще довірити компанії, яка займається цим на професійній основі.
 
Щоб купити готовий бізнес в Україні треба вирішити кілька завдань:
перша - це знайти цікаву пропозицію щодо продажу бізнесу,
друге завдання - це оцінити реальну вартість бізнесу і провести аудит, третє завдання - юридичне оформлення угоди з купівлі - продажу бізнесу та пошук оптимальної схеми здійснення такої угоди.
 
Якщо ви вперше вирішили увійти в бізнес, при покупці працюючого бізнесу необхідно врахувати багато чинників. Зрозуміло, справа піде швидше, якщо ви придбаєте бізнес, який вже давно і успішно працює. В цьому випадку:
вже існує певний товар чи послуга,
готовий штат найманих співробітників,
ринок з реальними споживачами,
мережу постачальників,
встановлені дистрибутивні канали,
існує цілком певний дохід.
 
Вам не доведеться вчитися визначати вищевикладені характеристики, що в корені відрізняється від ситуації при побудові абсолютно нової справи. Замість цього, ви направите свою енергію на підтримку і поліпшення існуючого бізнесу. Найбільш привабливо в цьому те, що вам не доведеться придумувати або вибирати новий вид товару або послуги: все вже зроблено попередником.
 
Основними мотивами для придбання готового бізнесу в Україні є наступні:
бажання розширити сферу основної діяльності;
прагнення мати фінансову незалежність;
освоїти нову галузь доходу.
 
Купівля та продаж бізнесу, найчастіше здійснюється цілком, тобто, бізнес не ділиться на частини, хоча можливі варіанти коли, наприклад, продається частина бізнесу - в цьому випадку новому власнику переуступается бізнес (переоформляються корпоративні права) якась частка або продається частина акцій цього підприємства. Звичайно ж, продаж такого підприємства (бізнесу) здійснюється, разом з персоналом, каналами збуту і постачання сировини, приміщенням і т.д.
 
Бувають випадки, коли на продаж виставляються підприємства, що знаходяться в законсервованому стані, тобто без персоналу, або з мінімальним його кількістю. Але такий бізнес продається куди складніше, оскільки, новий власник, як правило, хоче бачити все ж діюче підприємство, яке приносить дохід зараз і дає можливість приносити його і в майбутньому.
 
Відчуження або придбання бізнесу - це рідкісна подія в житті кожного підприємця та інвестора. Більшість учасників ринку готового бізнесу не мають необхідного досвіду купівлі-продажу діючого підприємства. Вони обгрунтовано бажають застрахуватись від неминучих у всякому новій справі помилок.
 
Гарантувати успіх при пошуку партнера і укладення угоди може тільки досвідчений посередник, який не отримує вигоди від заниження або завищення ціни з репутацією надійного ділового партнера і максимально захищає інтереси свого клієнта.
 
Найважливішою складовою успішного укладення угоди є передпродажна підготовка бізнесу.
 
Всякий товар продається краще (швидше і дорожче), якщо він підготовлений до просування на ринку. Тут необхідний комплекс заходів, що сприяють залученню уваги і підвищенню попиту потенційних покупців.
 
Перш за все, продавець повинен визначитися з місцем пошуку потенційного покупця. Його можна знайти серед своїх знайомих, на стихійному чи організованому ринку. Для продажу бізнесу своєму приятелеві особлива підготовка не потрібна: він знає Ваш бізнес, всі його недоліки і переваги. На стихійному ринку можна привернути увагу аферистів і стати їх жертвою. Інша справа - коли покупець і продавець зустрічаються на організованому ринку. Тут велике значення має репутація посередника і його тактика просування "товару" на ринку.
 
Можна по-різному розставляти акценти, загострювати увагу на перевагах і применшувати значення недоліків, але приховувати від потенційного покупця самі ці недоліки не слід. Краще, по можливості, їх усувати в період передпродажної підготовки, і робити це систематично (навіть у момент ведення переговорів з покупцем).
 
Кілька порад для передпродажної підготовки бізнесу:
Не повідомляйте своїм менеджерам і працівникам про намір продати бізнес; нехай це буде, наприклад, реструктуризація. (Це необхідно для того, щоб уникнути пересудів в колективі)
Наведіть територію і приміщення свого підприємства в порядок, по можливості виконуйте поточний ремонт обладнання і транспортних засобів.
Наведіть бухгалтерську документацію у відповідність до вимог закону -аудит бухгалтерії, методично погашайте кредиторську і дебіторську заборгованість, не нехтуйте навіть малими сумами.
Не відволікаючись від поточної роботи, зверніться до послуг професійного посередника. Таке відволікання може негативно позначитися на роботі вашого підприємства, що в кінцевому підсумку позначиться і на його вартості.
В інформації про продаж бізнесу повідомте максимальний обсяг інформації; зацікавити потенційного покупця можна не так загальними характеристиками діючого бізнесу, скільки своїм баченням перспектив його розвитку, не приховуючи при цьому факторів ризику.
Будьте готові на будь-якому етапі передпродажної підготовки бізнесу зустрітися з потенційним покупцем і показати йому свою фірму.
 
При купівлі-продажу бізнесу необхідно заручитися зовнішньою допомогою. Обов'язково потрібно встановити зв'язки з працівниками банку, бухгалтером і професійним юристом. У кожному разі, допомога таких професіоналів необхідна для захисту ваших інтересів.
 
Якщо Вас цікавить тема покупки - продажу бізнесу, Вам потрібна юридична консультація з приводу як вигідно купити-продати бізнес, коли і як правильно оформити угоду, якщо вам необхідна допомога професіонала або офіційне представництво інтересів Ми чекаємо Вас у Адвокатської компанії. Зважившись на продаж-придбання бізнесу звертайтеся до нас і в цьому випадку ви отримаєте найбільш кваліфіковану допомогу по оптимальному вкладенню коштів
.


Юридична консультація адвоката on-line !

Тема повідомлення*
Неверный Ввод

Ваше ім'я*
Неверный Ввод

Ваш Email*
Неверный Ввод

Вкажіть ваше місто*
Неверный Ввод

Текст повідомлення*
Неверный Ввод

* - поле обязательно для заполнения

Адвокати в Україні: 

Харків    Київ 
Луцьк   Одеса
Чернівці   інші міста

Адвокати за кордоном: 

Україна   Туреччина
Ізраїль   Польща
    інші країни

Послуги компанії

 

 

Харківський адвокат

 

 

 

Юридична компанія в соцмережах

Контакти юридичної компанії

 +38 (067) 927-12-90

 +38 (099) 928-93-45

 +38 (067) 208-76-15

  rubicon-ua

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.