+38 067 208 76 15     WhatsApp     Viber     Telegram
  rubicon@tcg.net.ua  

ru ua fr en
es it de pl

Юридична перевірка автомобіля


При здійсненні операцій, пов'язаних з переходом права власності на транспортні засоби, набувач такого права дуже часто ризикує не тільки позбутися своїх грошей, сплачених за автомобіль, а також і самого автомобіля, але і опинитися фігурантом кримінального провадження.
 
Зазвичай угода купівлі-продажу відбувається за таким сценарієм: покупцеві сподобався автомобіль, він домовився про його вартість з продавцем, потім укладається угода в тій чи іншій формі, після чого автомобіль ставиться на облік в органах МРЕВ ДАІ (скоро цим будуть займатися відповідні органи юстиції, сподіваюся).
 
Для початку зупинимося на процедурі укладення угоди. Оскільки угоди відчуження транспортних засобів підлягають державній реєстрації, то перехід права власності настає саме з цього моменту. Тобто натаріус або товарна біржа, завірити угоду, жодним чином не відповідають за "законність" автомобіля. Якщо раптом автомобіль виявиться "двійником" або "віджатим" в зоні АТО, повернути автомобіль продавцеві та одержати гроші (так звана двостороння реституція) буде неможливо. Тому ми рекомендуємо перед цією процедурою, поряд з перевіркою технічного стану автомобіля, перевірити також, чи не знаходиться автомобіль в розшуку, не заарештований чи, чи не є "двійником". І в цьому питанні можуть Вам допомогти наші фахівці, які не дадуть потрапити в халепу.
 
Одним з поширених і проблемних питань щодо купівлі-продажу автомобілів є "продаж за дорученням". Настійно не рекомендуємо цього робити як "продавцю", так і "покупцеві", і ось чому: ця угода є удаваною, вона може бути розірвана в судовому порядку. Крім того, "продавець" насправді не продає майно, а тільки довіряє "покупцеві" ним користуватися і розпоряджатися. І, якщо раптом, на його майно буде накладено стягнення, в опис буде включений і цей автомобіль. З іншого боку, коли все-таки законодавством буде введена автоматична фіксація порушень ПДР, штрафи будуть приходити юридичній власнику автомобіля, а не фактичному.
 
У кожному разі, коли робите таку велику угоду, як купівля-продаж транспортного засобу, житла, особливо проблемного, зверніться спочатку за консультацією до юриста, щоб уникнути складнощів в подальшому і отримати комфортне і спокійне користування жаданої річчю.


 

Юридична консультація адвоката on-line !

Тема повідомлення*
Неверный Ввод

Ваше ім'я*
Неверный Ввод

Ваш Email*
Неверный Ввод

Вкажіть ваше місто*
Неверный Ввод

Текст повідомлення*
Неверный Ввод

* - поле обязательно для заполнения

Адвокати в Україні: 

Харків    Київ 
Луцьк   Одеса
Чернівці   інші міста

Адвокати за кордоном: 

Україна   Туреччина
Ізраїль   Польща
    інші країни

Послуги компанії

 

 

Харківський адвокат

 

 

 

Юридична компанія в соцмережах

Контакти юридичної компанії

 +38 (067) 927-12-90

 +38 (099) 928-93-45

 +38 (067) 208-76-15

  rubicon-ua

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.