+38 067 208 76 15     WhatsApp     Viber     Telegram
  rubicon@tcg.net.ua  

ru ua fr en
es it de pl

ОСАГО та страхові виплати


При відшкодуванні збитку від ДТП водіям і власникам транспортних засобів (ТЗ), застрахованих за програмою ОСАЦВ, велику роль відіграє, хто винуватець ДТП, чи застрахований автомобіль винного чи власник застрахованого транспортного засобу вчасно в страхову компанію, чи не порушив він грубо ПДР (у т .ч. виїзд на смугу зустрічного руху, водіння в стані сп'яніння), чи справно було транспортний засіб на момент події.
 
Дані моменти важливі, оскільки за даною програмою застраховані ризики винного в ДТП - збиток, заподіяний його протиправними діями оплачує страхова компанія. І, якщо він грубо порушив ПДР, не звернувся або звернувся, але пізніше 3-х денного терміну після ДТП, страхова компанія може відмовити у виплаті відшкодування. Будьте впевнені, багато компаній, не особливо дорожать своїм реноме, саме так і вчинять.
 
Також хотілося б відзначити: якщо потерпілий-власник автомобіля, застрахованого по ОСАГО, дізнається, що винний не застрахував своє авто за даною програмою, йому не варто зневірятися - нібито не до кого висувати претензію. Це, звичайно, дещо ускладнить його становище, але, в даному випадку, після одержання рішення суду по ДТП, потерпілий вправі вирішувати, до кого йому пред'явити претензію: до винного в порядку цивільного судочинства, або до моторно-транспорту страховому бюро (МТСБУ), обов'язком якого, в тому числі, є відшкодування збитку власнику-потерпілому застрахованого ТЗ у випадках, якщо ТЗ винного не застраховане (Відповідно до ст. 31 Закону України "« Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних ТЗ »). Далі МТСБУ може звернутися з регресним позовом до такого недбайливого водія. У моїй практиці був випадок представлення інтересів такого недбайливого водія. Справа виграно, на мій погляд, успішно - нам вдалося скоротити суму такої регресної виплати вдвічі.
 
Сума страхового відшкодування за полісом страхування цивільно-правової відповідальності становить 51000 грн. Таким чином, якщо збиток перевищує дану суму, необхідно, знову ж таки, звертатися до суду для відшкодування в порядку цивільного судочинства.
 
Сам процес подачі документів для виплати відшкодування по збитку від ДТП носить стандартний характер, але періодично виникають найрізноманітніші ситуації і спори з питання виплат страхового відшкодування з Моторно-транспортного страхового бюро за якими необхідно звертатися до суду.
 
Часто при вирішенні спорів з відшкодування страхового відшкодування возникаю питання врегулювання і узгодження сум страхового відшкодування зі страховою, часто виникає необхідність проведення різних експертиз, також дуже поширеним є відмова страхової компанії у виплаті страхового відшкодування.
 
Зрозуміло, скоро казка мовиться, але довго діло робиться: у такій специфічній сфері дуже багато тонкощів, ігнорування або нерозуміння яких може призвести до неприємних сюрпризів, число яких нескінченно. З метою уникнення тих чи інших негативних наслідків можна звернутися до фахівців юристів та адвокатів по ДТП, які спеціалізуються на справах по ДТП, відшкодуванню збитку від ДТП та з питань страхового права, що в кінцевому підсумку дозволить ефективно вирішити ту чи іншу юридичну ситуацію в найкоротші терміни.


 

Юридична консультація адвоката on-line !

Тема повідомлення*
Неверный Ввод

Ваше ім'я*
Неверный Ввод

Ваш Email*
Неверный Ввод

Вкажіть ваше місто*
Неверный Ввод

Текст повідомлення*
Неверный Ввод

* - поле обязательно для заполнения

Адвокати в Україні: 

Харків    Київ 
Луцьк   Одеса
Чернівці   інші міста

Адвокати за кордоном: 

Україна   Туреччина
Ізраїль   Польща
    інші країни

Послуги компанії

 

 

Харківський адвокат

 

 

 

Юридична компанія в соцмережах

Контакти юридичної компанії

 +38 (067) 927-12-90

 +38 (099) 928-93-45

 +38 (067) 208-76-15

  rubicon-ua

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.