Ліквідація фірми в Україні


Як закрити компанію в Україні, реорганізувати або ліквідувати фірму, підприємство або підприємця? Наші юристи надають послуги з ліквідації бізнесу і закриття ТОВ, АТ, ПП, підприємця, іноземного представництва в загальному і прискореному порядку (термінова ліквідація). Також наші спеціалісти надають послуги з ліквідації бізнесу за кордоном.

 

Юридична компанія Рубікон надає послуги з юридичного супроводження підприємств, що знаходяться в процесі реорганізації, санації чи ліквідації, супроводжує процедуру банкрутства, в тому числі за рішенням власника підприємства.

Банкрутство (фінансова неспроможність) - це процедура, яка регулює умови здійснення заходів з попередження неспроможності (банкрутства), порядок проведення процедур банкрутства, інші правовідносини, що виникають при неможливості боржником задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.

Наша Компанія надає наступні послуги: відкриття процедури банкрутства, представництво в господарському суді, проведення процедури банкрутства, послуги арбітражного керуючого, оскарження процедури банкрутства, проведення аудиту.

Відкриття процедури банкрутства можливо як з боку кредитора, так і з боку боржника, який має заборгованість перед кредиторами.

Ліквідація підприємства тягне її припинення без переходу прав і обов'язків у порядку правонаступництва до інших осіб.

Ліквідації юридичної особи проходить у 5 етапів:

 • прийняття рішення про ліквідацію юридичної особи (приймають засновники, суд або інший уповноважений орган), повідомлення податкової інспекції про прийняте рішення, правова і фінансова експертиза юридичної особи на предмет готовності до процедури банкрутства - ініціативний аудит, консультування з питань правових підстав для подачі заяви про визнання боржника банкрутом, правових наслідків порушення стосовно боржника процедури банкрутства;
 • призначення ліквідаційної комісії (або ліквідатора) і повідомлення про це в податкову інспекцію, підготовка юридичної особи до процедури банкрутства, підготовка заяви про визнання боржника банкрутом, представлення інтересів в суді, консультації щодо процедури банкрутства;
 • публікації рішення про ліквідацію підприємства і оповіщення кредиторів організації.
 • складання, затвердження і передача на розгляд податкової інспекції проміжного ліквідаційного балансу.
 • затвердження ліквідаційного балансу і подання головою ліквідаційної комісії або ліквідатором документів на реєстрацію в Податковій інспекції, виключення підприємства банкрута з Єдиного державного реєстру юридичних осіб шляхом внесення до Єдиного Державного реєстру запису про припинення юридичної особи.


Банкрутство може мати місце в результаті судового рішення або при добровільній ліквідації та офіційному оголошенні боржника про свою неспроможність (позасудова процедура).

Ліквідація буває добровільна і примусова.

 1. добровільна ліквідація відбувається за рішенням учасників або органу юридичної особи, уповноваженої установчими документами приймати рішення про ліквідацію.
 2. примусова ліквідація відбувається за рішенням суду внаслідок порушень, допущених при створенні підприємства. Обов'язковою умовою порушення є те, що після реєстрації підприємства таке порушення усунути неможливо.


Часто зустрічається послуга переоформлення підприємства з подальшою ліквідацією. До неї вдаються тоді, коли з яких-небудь причин побоюються перевірки підприємства і відповідальності або змушені припинити підприємницьку діяльність.

Після проведення ініціативного аудиту, в який входять: податковий аудит, бухгалтерський аудит, фінансовий аудит, юридичний аудит клієнт отримає достовірну інформацію про дійсний стан компанії, що дозволить зрозуміти є у підприємства ознаки банкрутства, або відсутні.

Як до суду, так і на будь-якій стадії розгляду справи про неспроможність у суді між боржником і кредитором може бути укладена мирова угода. Кредитори можуть надати відстрочку і розстрочку належних платежів, знижки з боргів, якщо бачать можливість відновлення нормального фінансового стану. Боржнику може бути запропоновано обміняти боргові зобов'язання на акції або інші види зобов'язань. Цей процес обміну називається перебудовою структури капіталу.

При застосуванні механізму банкрутства можна вирішити ряд завдань:

 • захист бізнесу від дій кредиторів
 • ефективне стягнення дебіторської заборгованості
 • ліквідація бізнесу
 • продаж бізнесу
 • зміна засновників
 • очищення підприємства від боргів
 • виведення майна підприємства
 • зміна організаційно-правової структури
 • повна перевірка фінансової діяльності та активів
 • протидія «захопленню» підприємства
 • зміна статутного капіталу.


Юридичні особи також можуть бути припинені в результаті реорганізації підприємства. Реорганізація підприємства - процес передання всього майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам, що мають назву правонаступники. При ліквідації підприємства правонаступники відсутні, тобто права, і обов'язки ліквідованого особи припиняють своє існування разом з ліквідованим підприємством.

Проведення реорганізаційних заходів з метою оздоровлення підприємства-боржника через надання фінансової допомоги (кредиторами або власником) та / або відстрочення боргів називається санацією.

Збори кредиторів можуть клопотати перед судом про надання строку для відновлення платоспроможності (санації). У цьому випадку вводиться зовнішнє управління.

Заходами щодо відновлення платоспроможності боржника можуть бути:

 • перепрофілювання виробництва;
 • закриття нерентабельних виробництв;
 • витребування дебіторської заборгованості;
 • продаж частини майна;
 • отримання виписки, витягу, довідки з ЕДРПОУ;
 • уступка прав вимоги (продаж їх на відкритих торгах);
 • погашення заборгованості власником;
 • продаж підприємства (бізнесу) цілком на аукціоні та ін


Виділяють чотири способи реорганізації: злиття, приєднання, поділ та перетворення. Всім їм притаманні дві особливості:

 1. відбувається фактичне припинення підприємства з виключенням його з Єдиного державного реєстру;
 2. права та обов'язки на відміну від ліквідації, не припиняються. Вони переходять до правонаступника.

 

Юридична консультація on-line - Зконтактуйте з нами!
Допомога адвоката (напишіть своє запитання)

Тема повідомлення*
Неверный Ввод

Ваше ім'я*
Неверный Ввод

Ваш Email*
Неверный Ввод

Вкажіть ваше місто*
Неверный Ввод

Текст повідомлення*
Неверный Ввод

* - поле обязательно для заполнения

Послуги

Послуги за кордоном: 

Україна   Туреччина
Ізраїль Польща
    інші країни

 

 

 

 

Харківський адвокат

 

 

 

Інформація

Юридична компанія Рубікон - це провідна юридична фірма з успішною міжнародною та національною практикою. Ми здобули довіру клієнтів і отримали визнання, надаючи значний перелік юридичних послуг за багатьма напрямками юридичної практики.

Контакти

 Україна

 +38 (067) 927-12-90

 +38 (099) 928-93-45

 +38 (067) 208-76-15

  rubicon-ua

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.